Czyszczenie szczotek, Uptown Comb, blog, włosy

Po majówce nadszedł czas nadrabiania zaległości i porządkowania mojego świata. Nauka, porządek w szafie i planowanie przyszłości. Nawet nie wiedziałam, ile moich pomysłów na posty wciąż czeka na realizację. Skandal. Mam nadzieję, że wezmę się w garść i niektóre z nich niedługo ujrzą światło dzienne.

 

Wiecie jaki miałam problem, kiedy włosy i fryzjerstwo nie było jeszcze moją pasją? Ten problem to: “Jak wyczyścić te obrzydliwie brudne szczotki, które mają na sobie tonę włosów i jeszcze więcej kurzu?”. Serio. Zawsze w domu było kilka szczotek i każda brudna. Myślałam, że taka kolej rzeczy: kupujesz szczotkę, czeszesz się nią, ona się kurzy, a jak jest już wystarczająco brudna, to kupujesz nową, a stara idzie do pudełka starych szczotek, bo żal wyrzucić.

 

Jeśli w Twoim domu jest podobnie, to już dziś wypowiedz wojnę brudnym szczotkom. Niech Twoje włosy zaznają przyjemności czesania pachnącym i wydezynfekowanym przyrządem! Koniec z kurzem! Koniec z przyczyną chorób skóry głowy! Do dzieła!

 

Szczotki plastikowe, szczotki do stylizacji, grzebienie:

  • Zacznij od pozbycia się włosów i kłębków kurzu zalegających między ząbkami szczotki. W razie konieczności pomóż sobie wykałaczką, szpikulcem albo grzebieniem. Podważaj i wyciągaj brud i skłębione włosy.
  • Przygotuj w misce mieszankę ciepłej wody z odrobiną szamponu. Zanurz w niej szczotki. Teraz przyda Ci się szczoteczka do zębów –  umyj nią przestrzanie między ząbkami.
  • Osusz szczotki. Możesz rozłożyć je na ręczniku, by same przeschły. Jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, pomóż sobie suszarką.
  • Na koniec dobrze byłoby zdezynfekować sprzęt. Na rynku są specjalne spraye do tego. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na profesjonalne preparaty, wystarczy, że przetrzesz szczotkę słabym roztworem wody utlenionej lub spirytusu salicylowego.

 

Szczotki drewniane, grzebienie drewniane

Postępuj tak, jak z plastikowymi, jednak nie mocz za długo szczotek w wodzie. Drewno ma tendencję do pęcznienia. Szczotka może wam się rozkleić lub stać się niezdatna do użytku.

 

Szczotki naturalne

O czyszczeniu szczotek naturalnych pisałam przy okazji mojej recenzji szczotki z włosia dzika. Dodałabym również, że na koniec warto zdezynfekować szczotkę wodą utlenioną lub spirytusem salicylowym.

 

A Wy czyścicie szczotki? Jakie macie na to patenty?