Warkocz holenderski i koński ogon, Tutorial, Uptown CombOstatnie dni lata cudownie rozpieszczają. Spędzam długie dni na tarasie, popijając wodę z cytryną i czytając książki. Jednak czuję się lekko rozleniwiona i potrzebuje dużego kopa do pracy. Za 3 tygodnie wraz z wszystkimi studentami powiem swojej uczelni „Dzień dobry”, ale jak na razie zajadam się śliwkami i korzystam z ostatnich promieni słońca. 😉

Moja kochana siostra znowu użyczyła mi swoich włosów (Dziękuję! :*). Nie wiem, co bym bez niej zrobiła, to dzięki niej mogę teraz pokazać Wam, jak uczesać nową fryzurę. Ciekawe jak sobie poradzę, gdy ponownie wyprowadzę się do Torunia i zostanę bez niej. Trzeba będzie kombinować. 🙂

Dziś pokażę wam fryzurę, która jest bardzo uniwersalna: nadaje się zarówno na co dzień, na powrót do szkoły lub pracy, jak i podczas odpoczywania i korzystania z wakacji czy urlopów. Idealnie spisze się na randkach, uroczystościach rodzinnych, koncertach, albo gdy idziesz na siłownie lub ćwiczysz jogę. Wszystko zależy od Ciebie. Fryzura dająca wiele możliwości, a potrzeba tylko 10 kroków aby ją wykonać. Szykujcie grzebienie i zaczynamy!

Warkocz holenderski i koński ogon, Krok po kroku, Tutorial, Uptown Comb

Krok 1. Rozczesz włosy, by pozbyć się wszystkich splątań.

Opcjonalnie: Nałóż odrobinę olejku na końcówki, by nabrały blasku.

Krok 2. Podziel włosy na 3 części, jak pokazałam na zdjęciu: wydziel pasemko z grzywki grubości długopisu, drugie nieco grubsze wzdłuż głowy. Z niego będziesz pleść warkocz holenderski. Cała resztę włosów zwiąż gumką, lub odseparuj spinką lub klamrą – z tej części włosów powstanie koński ogon.

Krok 3. Z środkowego pasma zapleć warkocz holenderski. Jeśli nie wiesz jak go wykonać, zapraszam Cię do mojego tutorialu „Jak wykonać podstawowe sploty? Cz 1. Warkocze”. Dowiesz się z niego jak wykonać ten i inne podstawowe sploty. Warkocz ten możesz pleść kierując się w dół, lub kierując się w stronę karku, co jest lepszą opcją. W następnych krokach ten warkocz połączysz z końskim ogonem i będzie okalał pół głowy. Końcówkę warkocza zwiąż sylikonowa gumeczką.

Warkocz holenderski i koński ogon, Krok po kroku, Tutorial, Uptown Comb

Krok 4. Gdy zapleciesz warkocz, czas by go troszkę rozciągnąć. W ten sposób nabierze objętości i będzie się lepiej prezentował. W tym celu złap każde pasemko z warkocza i delikatnie wyciągnij. Jeśli robisz to pierwszy raz pamiętaj, by nie ciągnąc za całe pasemko tylko za część, próbując rozłożyć włosy jak wachlarz. Wystarczy, że wyciągniesz około 5 mm, a gdy nabierzesz wprawy, będziesz mogła tak ‘pompować’ warkocze wedle swoich upodobań.

Krok 5. Z największej części włosów robimy wysoką kitkę.

Opcjonalnie: Jeśli chcesz, by koński ogon zyskał troszkę na objętości podziel go na kilka sekcji i każdą z nich natapiruj odrobinę od spodu. Wierzch kitki delikatnie przejedz grzebieniem, by zatuszować tapir. Kitka będzie wyglądać estetyczniej.

Krok 6. Ułóż warkocz na głowie tak, by jak najlepiej się prezentował. Weź sylikonową gumeczkę i złącz warkocz z końskim ogonem w miejscu grubej gumki od kitki. Następnie ściągnij gumeczkę z końcówki warkocza i rozpleć warkocz do momentu złączenia z końskim ogonem.

Warkocz holenderski i koński ogon, Krok po kroku, Tutorial, Uptown Comb

Krok 7. Pasemko przy twarzy podziel na kilka mniejszych części i każde z nich nakręć na lokówkę.

Krok 8. Gdy skręty wystygną, delikatnie rozczesz je.

Warkocz holenderski i koński ogon, Tutorial, Uptown Comb

Krok 9. Zbierz skręconą grzywkę, powyciągaj z niej kosmyki tak, by naturalnie zrobiły twarz (fryzura nie będzie „przylizana”, tylko nabierze luzu). Ułóż grzywkę pod warkoczem, a pozostałością tego pasma owiń gumkę od końskiego ogona. Przytwierdź końcówkę pasma wsuwką- pod kitką, aby była ona niewidoczna.

Krok 10. GOTOWE!

Opcjonalnie: Możesz zakręcić koński ogon na lokówkę, by fryzura nabrała uroku. Pamiętaj, by przed zakręceniem włosów spryskać włosy preparatem chroniącym przed wysoką temperaturą.

Warkocz holenderski i koński ogon, Tutorial, Uptown Comb

Warkocz holenderski i koński ogon, Tutorial, Uptown Comb

Warkocz holenderski i koński ogon, Tutorial, Uptown Comb

Warkocz holenderski i koński ogon, Tutorial, Uptown Comb

Jak wam się podoba taka fryzura? Mnie zachwyca pod każdym względem: lekka, kobieca, uniwersalna. Uwielbiam się w nią czesać na spotkania z przyjaciółmi, albo leniwe dni spędzone na tarasie z dobrą kawą, miseczką owoców i książką.  Dajcie znać koniecznie czy wypróbowałyście ją, czy wam się podoba i gdzie byście się w taką fryzurę czesały!

Buziaki! <3