Urocza plecionka z warkoczy, Tutorial, Uptown Comb
Nawet nie zdajecie sobie sprawy, ile problemu stworzyło mi wymyślenie nazwy dla tej prostej fryzurki… „Warkocz z trzech warkoczy” ? Troszkę masło maślane. Jednak nazwa nie może stworzyć takiej przeszkody w podzieleniu się z wami moim małym tutorialem. 

Jeśli umiesz pleść warkocz klasyczny, to nie powinnaś mieć z nią problemu. Fryzurka jest lekka i dziewczęca. Wiosenny wiaterek muska nasze policzki, a fryzurka budzi w nas dziecięcą radość. Polecam 😉
 Urocza plecionka z warkoczy, Tutorial, Uptown Comb
Krok 1. Rozczesz włosy.
Krok 2. Wydziel sekcję włosów na czołem i podziel na 3 równe części.
Krok 3. Upleć klasyczny warkocz. Zwiąż końcówkę sylikonową gumką.
Krok 4. Nad prawym uchem, wydziel mniejszą sekcję włosów, 5 cm od twarzy. Niech twarz okalają luźne włosy. Fryzura nabierze swobody.
Krok 5. Podziel sekcję na 3 równe części. Spleć z nich warkocz klasyczny. Zwiąż końcówkę sylikonową gumką. Kroki  4-5 powtórz po lewej stronie głowy.
Krok 6. Zwiąż 3 warkocze sylikonową gumką na wysokości 1/3 środkowego warkocza tak, by środkowy warkocz był pod bocznymi warkoczami. Dla ułatwienia nazwijmy ją „Pierwszą gumeczką”. Ułóż pasma boczne tak, by się krzyżowały w miejscu złączenia.
Krok 7. Z tych trzech warkoczy zacznij pleść warkocza odwrotnego, na płasko, by warkocze nie obracały się wokół własnej osi, tylko eksponowały splot. Jeśli nie wiesz, jak robi się warkocz odwrotny, to małe przypomnienie:  weź boczne pasmo najbardziej na wierzchu i skrzyżuj pod środkowym, następnie weź drugie boczne pasmo i skrzyżuj pod środkowym. Powtarzaj te dwa kroki na zmianę. Gdy w którymś z warkoczy skończy się spleciona cześć, to cały warkocz z warkoczy zwiąż sylikonową gumeczką – nazwijmy ją „Drugą gumeczką”.
Krok 8. Nożyczkami rozetnij „Pierwszą gumeczkę”.  Do „Drugiej gumeczki” przypnij ładną spinkę, załóż ozdobną gumkę lub przywiąż wstążeczką… wszystko zależy od Twojej wyobraźni. 😉
GOTOWE!
Urocza plecionka z warkoczy, Tutorial, Uptown Comb
Urocza plecionka z warkoczy, Tutorial, Uptown Comb
Urocza plecionka z warkoczy, Tutorial, Uptown Comb
Mam nadzieję, ze fryzura się podoba. Dajcie znać w komentarzu, co o niej myślicie. 😉