5 rzeczy, które zaczniesz robić, a Twoje włosy Ci się za to odwdzięczą, Uptown Comb

Długo tu nie byłam. Może zastanawialiście się, co się ze mną dzieje? Dlaczego nie piszę postów? Dlaczego cały mój blog stoi w miejscu? Chyba przeceniłam własne siły i długość doby. Ciężko jest łączyć jednocześnie studia, szkołę muzyczną, chór, pracę, bloga, posiadając do tego czas dla rodziny, znajomych i choć kilka minut dla siebie.  Niestety, musiałam chwilowo z czegoś zrezygnować. Padło na bloga. Mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe. Chyba każda blogerka ma taki moment w ‘karierze’, że musi się porządnie zresetować, przemyśleć Kilka kwestii, by następnie wrócić z powiewem świeżości i głową pełną pomysłów.

Niestety, w tej bieganinie moje włosy mocno oberwały. Zima, nerwy oraz brak czasu, a co za tym idzie, nieprzyzwoicie wiele grzechów włosowych. Wszystko to sprawiło, że moje włosy są w bardzo złej kondycji. Tak złej, że w najbliższym tygodniu czeka je cięcie ok. 8-10 cm. Bardzo wiele ich straciłam podczas tego semestru, wypadają, a końcówki są w opłakanym stanie. Nie widzę dla nich innego ratunku niż podcięcie aż tyle. Zapuszczanie zniszczonych włosów nie ma najmniejszego sensu.

5 rzeczy, które zaczniesz robić, a Twoje włosy Ci się za to odwdzięczą, Uptown Comb

Żeby nie było, że wróciłam, popaplałam i nie powiedziałam nic konkretnego, to przygotowałam dla Was kilka prostych rad. Kieruje je głównie do osób początkujących, zaczynających swoją przygodę z dbaniem o włosy. Wystarczy zmienić kilka swoich nawyków, by włosy były zdrowsze i w lepszej kondycji. Jeśli jesteś „nowa” w temacie włosów, to zapraszam serdecznie do dalszego czytania.

Regularne podcinanie włosów

Włosy podcięte są ostro zakończone i lepiej utrzymują nawilżenie włosa. Po okresie ok. 3 miesięcy, włos traci wilgoć i zaczyna się wykruszać. Dlatego wszystkie włosomaniaczki tak alarmują, by zabezpieczać końcówki – by zatrzymać w nich to, co najważniejsze. Nawet jeśli zapuszczasz włosy, warto byś podcinała włosy, nie musi być to ogromna długość, ale 1-2 cm. Będziesz miała piękne i zdrowe włosy.

Nawilżanie włosów

Odpowiednia pielęgnacja jest kluczem do utrzymania blasku włosów. Każdy rodzaj włosów wymaga nawilżenia. Zapewni to zdrowy wygląd włosa i pożądany blask. Jeśli dopiero zaczynasz, to na początek wystarczy Ci dobra odżywka po myciu, codzienne zabezpieczanie końcówek i raz w tygodniu olejowanie. (Niedawno pisałam o moich wrażeniach z testowania oleju kokosowego i sezamowego, więc jeśli nie wiesz który olej wypróbować, to polecam na początek jeden z nich).

Wiązanie włosów

Najprostszy sposób na piękne włosy. Włosy związane nie są narażone na wielkie zniszczenia, ponieważ pozostają w miejscu i nie ocierają się o siebie, ani o inne rzeczy. Rozpuszczone niejednokrotnie w ciągu dnia ocierają się o naszą odzież, gdy się kładziemy, to o poduszkę, a gdy się przytulamy, to druga osoba nam je zgniata. 😉 Poza tym związane włosy nie są narażone na warunki atmosferyczne – słońce nie wysusza ich w takim stopniu jak rozpuszczonych, a wiatr nie plącze ich przy każdym podmuchu. Nie powstają nam na karku złośliwe „kułtony” (to zaleta szczególnie dla długowłosych dziewczyn), oraz włosy tak szybko się nie przetłuszczają.

Szukacie pomysłu na szybką fryzurę? Serdecznie polecam wypróbować dwa niskie koczki, albo flower bun. Te fryzury nie powinny Ci sprawić większego problemu, jeśli jesteś początkująca. Zachęcam do wypróbowania!  😉

5 rzeczy, które zaczniesz robić, a Twoje włosy Ci się za to odwdzięczą, Uptown Comb

Unikanie rozczesywania mokrych włosów

Kiedyś myślałam, że jeśli tego nie zrobię, to włosy będą wygadały OKROPNIE. Oklapnięte, po rozczesaniu (już później na sucho), będą robiły się strąki, a faktura włosa będzie pognieciona i nieestetyczna. Jednak to wszystko nieprawda!!! Od kiedy przestałam to robić, kondycja moich włosów znacznie się poprawiła. Jeśli rozczeszemy suche włosy przed myciem, to po myciu nie będą tak poplątane, by trzeba było biec po szczotkę. Po wyschnięciu rozczeszą się bez problemu i będą się pięknie układały. Czesanie mokrych włosów uszkadza ich strukturę. Pewnie niejednokrotnie zauważyłyście pełno małych odstających włosków. Prawdopodobnie są to urwane włosy podczas czesania na mokro. Mokre włosy są bardzo słabe, więc każda ingerencja mechaniczna powoduje niszczenie.

Unikanie gumek do włosów z metalowymi elementami

Metalowe elementy powodują zniszczenia końcówek i końcówki bardzo się łatwo wykruszają się. Również włosy mają możliwość haczyć się o metal i wyrywać nam włosy. Najlepiej wybierać gumki całkowicie materiałowe, by delikatnie i gładko schodziły z włosów przy zdejmowaniu.

5 rzeczy, które zaczniesz robić, a Twoje włosy Ci się za to odwdzięczą, Uptown Comb

Oczywiście to nie wszystkie triki poprawiające natychmiast stan włosów. Czy Wy już stosujecie te rady? A może bardziej skupiacie się na innych rzeczach? Piszczcie w komentarzach!